AYŞİM TOPUZLU İNCESULU İLE "NE KADAR ERKEN O KADAR İYİ" 60-72 AY

Animo Akademi

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

AYŞİM TOPUZLU İNCESULU İLE "NE KADAR ERKEN O KADAR İYİ" 60-72 AY

Animo Akademi

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

Çrş
21:00 - 22:30
29 Mar - 29 Mar

Hakkında

AYŞİM TOPUZLU İNCESULU HOCA İLE “NE KADAR ERKEN O KADAR İYİ” 60-72 AY
ÇOCUK GELİŞİM UZMANI/ PSİKOLOJİK DANIŞMAN

ŞİMDİ OKULLU OLDUK. SINIFLARI DOLDURDUK.

Hem ebeveynlerin hem de çocukların hayatlarında önemi bir dönüm noktası. Gerçek anlamda anne babadan ayrılma, ayrışma, okul kültürüne uyum sağlama, kurallar, öğrenme süreçlerinin hız kazanması. Her yenilik beraberinde pek çok sorunu da getirir. Hangi okul? Hangi öğretmen? Öncelikler neler olmalı?

Burada önemli olan bu gelişim dönemlerinde; özellikle 48-60 ve 60-72 aylar arasındaki dönemde yaşıtlarının seviyesini bir ya da birkaç alanda yakalayamamış, iletişimde ve akran ilişkilerinde sosyal ve duygusal problem yaşayan, verilen yönergeleri anlamakta güçlük çeken, verilen sürede tamamlayamayan çocukların erken teşhisi ve zamanında erken müdahale programına başlanmasıdır. Mutlaka bir uzman denetimde test ve envanterlerle gelişim taramalarının yapılması çok önemlidir.

Ne zaman tehlike başlar?

İlköğretim yıllarında, özellikle en kapsamlı olan ilkokul birinci sınıfa gelindiğinde var olduğu halde ihmal edilen , “okula başlayınca öğrenir” “ailemizde de böyle kimseler vardı “gibi yaklaşımlar ile ertelenen alt yapı çalışmaları; hem çocukları hem de yeterince destek almaya vakit kalmayacağı için anne babalarımızı zorlayacaktır.

İşte bu nedenle sloganımız daima “Ne kadar erken o kadar iyi ”

Bu seminerde Ayşim Hoca; çocukları ilköğretimle tanışan anne babalara yol gösterecek, kaygılarını azaltacak yöntemlerden söz edecek. Siz de hemen yerinizi alın.

Soru ve görüşleriniz için [email protected]

www.animoakademi.com

İptal politikası:

İptal Edilemez

İş Ortağı

Animo Akademi
Animo Akademi
(+90)5339727010

Yaşam Zenginleştirme dediğinizde aklınıza ilk gelen nedir? Biz de birkaç yıl önce bu soruyu kendimize sorduk. Bu soru beraberinde aklımıza başka bambaşka sorular getirdi. Düşündük taşındık, bilenlere bilmeyenlere danıştık. Anladık ki; Önce ruhumuzu, zihnimizi zenginle...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Çrş
21:00 - 22:30
29 Mar - 29 Mar