AYŞİM TOPUZLU İNCESULU İLE "NE KADAR ERKEN O KADAR İYİ" 36-48 AY

Animo Akademi

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

AYŞİM TOPUZLU İNCESULU İLE "NE KADAR ERKEN O KADAR İYİ" 36-48 AY

Animo Akademi

Kategoriler: Ebeveynlik
Yaş Grubu: Ebeveyn
Format: Çevrimiçi Canlı

Prş
21:00 - 22:30
09 Şub - 09 Şub

Hakkında

AYŞİM TOPUZLU İNCESULU HOCA İLE “NE KADAR ERKEN O KADAR İYİ” 36-48 AY
ÇOCUK GELİŞİM UZMANI/ PSİKOLOJİK DANIŞMAN

3.5 yaşındaki Buse’nin sözlerinden “Büyümek ne kadar zormuş. Of annemle babam da benimle birlikte biraz büyüseler ne iyi olur. “

Ne ara böyle büyük sözler eder oldu bu bıdıklar. 36-48 Ay arası adeta ebeveynliğimizi sorgularcasına konuşmalar, ani tepkiler. Peki şimdi ne yapacağız?

Gerçekten de yaş dönemine uygun olarak bu sıralarda dil gelişimi başta olmak üzere iletişim becerileri alt yapısının tamamlanmış olması ve alabileceği sorumlulukları yavaş yavaş uyguluyor olması önemli.

Okul öncesi eğitimle tanıştığı, dil becerilerinin geliştiği, akranları ile paylaşma ve işbirliği içinde grup aktivitelerine katılabildiği bir dönem. Yaşına uygun ilgi ve dikkat süresi ile yönerge alır ve uygulayabilir. Evde ve okulda; giyinme, soyunma, öz bakım, oyuncaklarını toplama gibi temel sorumlulukları alabilir. Sayılar renkler şekiller gibi bilişsel süreçleri kavrar. Sebep sonuç ilişkisini ve parça bütün kavramlarını algılar ve uygular. Göz-el koordinasyonu gelişir, fiziksel olarak denge ve koordinasyonu gelişmiştir. Beden hareketlerine daha hakimdir.

Egosantrik dönem nedeni ile isteklerini erteleme de güçlük yaşayabilir. Ev ve okul yaşamında yine yaş özelliğinden dolayı beklenenin aksine davranışlar, takılmalar ve inatçı tutumlar sergileyebilir.

Artık okul öncesine de yaklaştığımız bu dönemde bazı davranış kalıplarını ve ebeveyn tutumlarını dengeli olarak yerine oturtabilmek çok önemli. Sonu gelmez gibi görünen tüm bu kritik eşiklerden birini daha yaşarken Ayşim Hoca’nın aktaracağı bilgiler ve çözüm önerileri ebeveynlere yol gösterici olacak. Mutlaka katılın.

İptal politikası:

İptal Edilemez

İş Ortağı

Animo Akademi
Animo Akademi
(+90)5339727010

Yaşam Zenginleştirme dediğinizde aklınıza ilk gelen nedir? Biz de birkaç yıl önce bu soruyu kendimize sorduk. Bu soru beraberinde aklımıza başka bambaşka sorular getirdi. Düşündük taşındık, bilenlere bilmeyenlere danıştık. Anladık ki; Önce ruhumuzu, zihnimizi zenginle...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Prş
21:00 - 22:30
09 Şub - 09 Şub