8-10 Eylül Kapadokya "Peri Masalı" Aile Turu (1 Yetişkin 1 Çocuk)

Küçük Filozoflar Kampta

Kategoriler: Doğa
Yaş Grubu: 3 yaş - 13 yaş
Format: Yüzyüze Katılım - Mekanda

8-10 Eylül Kapadokya "Peri Masalı" Aile Turu (1 Yetişkin 1 Çocuk)

Küçük Filozoflar Kampta

Kategoriler: Doğa
Yaş Grubu: 3 yaş - 13 yaş
Format: Yüzyüze Katılım - Mekanda

Perşembe 08 Eyl 2022
12:00 - 18:00
Rezervasyona kapatıldı

Hakkında

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN

Nevşehir havaalanında misafirlerimizin isimleri ile karşılama ve otele yerleşme. Belirlenen saatte gezimize Ortahisar kasabasında bulunan Ortahisar kalesi ziyareti ile başlıyoruz daha sonra yolumuz üzerinde olan ve başlarındaki şapka ile -biz bunlara aile peri bacası da diyoruz- peri bacalarının en güzel örneği olan Üç Güzeller’ de fotoğraf molası vereceğiz. Ürgüp’e geçiyoruz, özellikle sütle kavrulmuş kabak çekirdeğiyle meşhur mahalli ürünlerin olduğu Kuruyemişçi de mola veriyoruz ve ardından Asmalı konağın Ürgüp’te çekilen konağını geziyoruz. Eski bir Rum köyü olan Sinasos’a hareket ediyoruz. Bugünkü ismi ile Mustafapaşa ve Asmalı Konak dizisinin çekildiği, Rum mimarisinin güzel örneklerinden olan konağı geziyoruz ve daha sonra adeta mimari yönden açık hava müzesini andıran köyde kısa bir yürüyüş yapıyoruz.

Bir sonraki durağımız Güvercinlik vadisi, Kapadokya’nın en güzel vadilerinden biri olan bu vadide yaklaşık 4 km’lik bir rahat bir doğal yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün sonunda Göreme kasabasına ulaşıyoruz. Turumuzu dünya çapında ünlü Kapadokya şaraplarını tatma şansına sahip olduğumuz Turasan Şarap Fabrikası’nı ziyaret ederek noktalıyoruz. Otel’e dönüş.


2. GÜN

Bugün ki turumuza Kaymaklı Yeraltı şehri ile başlıyoruz. İnsanların kendilerini ve hayvanlarını iklimin kötü şartlarından ve savaş ortamından uzaklaştırmak için yerin altına 8 kat kazarak oluşturdukları, labirenti andıran sığınakları gezerek başlıyoruz. Günümüzde 4 katı geziye açık olan ve sırasıyla Ahır – Kilise – Erzak Depoları – Şaraphane ve mutfak bölümlerini geziyoruz.

Buradan Ihlara Vadisine geçiyoruz. Melendiz çayı etrafında vadi içerisinde yaklaşık 4 km’lik yürüyüş parkurunda zevkli ve doğayla iç içe bir zaman geçiriyoruz. Yolun sonunda bizleri bekleyen restoranlarda öğle yemeğimizi yiyoruz hem de dinlenmek için kendimizi doğaya ve çayın serin sularının sesine bırakıyoruz. Burada ırmak kenarında aldığımız öğle yemeğinden sonra Belisırma köyünde serbest zaman ile köyü yakından görüyoruz. Buradan da bölge halkı tarafından kayalara oyularak yapılan güvercin evlerini görmek için Güvercinlik Vadisine Panorama Fotoğraf çekinmek için güzel bir nokta. Vadideki kuşları ve heybetli duruşu ile Uçhisar Kalesini izliyoruz. Bölgeye özgü volkanik taşların ağırlıkta olduğu gümüş atölyelerinden birini gördükten sonra turumuzu burada noktalıyoruz. Otel’e dönüş.3. GÜN

Kahvaltıdan sonra bugün ki İlk durağımız; Devrent vadisi, Vadiyi daha iyi tanımak için kısa bir yürüyüşle doğal hayatın içinde bulunuyoruz. Vadide hayal gücünüzü kullanıp farklı kaya şekillerini görebilirsiniz peri bacalarını hayalimizde canlandırarak çeşitli varlıklara ve objelere benzetebilirsiniz. Bir sonraki durağımız olan Paşabağlarında çeşitli şekillerde oluşumunu tamamlamış iki ve üç şapkalı en güzel peribacası örneklerini görüyoruz ve vadi içindeki şapelleri geziyoruz. Daha sonra bir Hitit geleneği olarak 4000 yıldır Avanos’ta devam eden çanak & çömlek atölyesini ziyaret ediyor, yapımını görüp hatta sizler de çanak yapımını deneyebilirsiniz.

Bölgeye özgü yemek yapan kayadan oyma restoranda öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Bizans dönemine ait kayadan oyma kiliseler ve freskleri görüyoruz. Daha sonra bölgenin en iyi panoramik noktası olan Esentepe’de durarak Göreme vadisini ve Göreme kasabasını kuşbakışı görme fırsatı yakalıyoruz. Havaalanına Transfer.?Çok keyif alacağımız tur olacak.
Ortahisar kalesi, Üç Güzeller, Sinasos, Ihlara Vadisi, Pasabağları, Avanos, Göreme Açık Hava Müzesi… Kapadokya’nın en büyülü bolgelerini göreceğiz hikayelerini dinleyecegiz ?

?Kaynaklı Yeraltı Sehri’ne girip çocuklarımızla oyunlar oynayacağız ?
?Çocuklarımıza masallar ile geceleri sonlandiracagiz ?

?Bölgenin en ünlü ustası @chez_galip atölyesine gidip ustalık eserlerini görüp sırlarını dinleyeceğiz, seramik yapımını tecrübe edeceğiz ?

?Uçhisar kalesinin manzarasında, gün batımında, bir peribacasinin eteğinde müzik dinletisi ile ambiansin tadını çıkaracağız**Konaklamamız Melis Otel’de gerçekleşecektir.
***Ücrete dahil olan hizmetler

2 Sabah Kahvaltısı, 2 akşam yemeği, havalanı transfer, tur programı, seyahat sigortası.

***Ücrete dahil olmayan hizmetler

Uçak bileti, öğle yemeği, kişisel harcamalar, müze ve ören yeri giriş ücretleri. Dönüş günü yapılacak akşam yemeği dahil değil.

*İptal ve iade koşullarını okumayı unutmayın

İptal politikası:

İptal Edilemez

İade Politikası:

Kamp tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde iade veya başka bir kampa aktarım yapılmaz.

Telafi Politikası:

Kamp tarihine 1 ay ile 15 gun arasındaki iptallerde ön ödeme başka bir kampa aktarılır.

Konum Bilgileri

İş Ortağı

2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Bir dönem özel sektörde çalıştıktan sonra oğlum Ilgaz Efe’nin dünyaya ge...

Yorum

Bu aktivite için henüz yorum yapılmamış.
Perşembe 08 Eyl 2022
12:00 - 18:00
Rezervasyona kapatıldı